ISS Palveluiden työsuojeluvaalit 2021

ISS Palveluiden työsuojeluvaalit on suoritettu. Viimeinen äänestyspäivä oli 26. toukokuuta. Uusi työsuojelun toimikausi käynnistyy 1. kesäkuuta.

Työntekijöille valittiin 9 työsuojeluvaltuutettua, joista jokaiselle 1. ja 2. varavaltuutettu.
Toimihenkilöille valittiin 9 työsuojeluvaltuutettua, joista pääkaupunkiseudun valtuutetulle 1. ja 2. varavaltuutettu.
Ylemmille toimihenkilöille valittiin yksi työsuojeluvaltuutettu ja hänelle 1. ja 2. varavaltuutettu.
Valittujen nimet ovat alla.

Lisätietoja ja ehdokkaiden saamat äänimäärät saa tarvittaessa vaalitoimikunnalta:
Tanja Lindqvist, tanja.lindqvist@iss.fi tai 050 512 7150
Matti Paakala, matti.paakala@iss.fi tai 040 547 9454
Simo Utriainen, simo.utriainen@iss.fi tai 050 591 8535

Työntekijöiden työsuojeluvaltuutetut

Pohjois-Suomen alue
Marju Karlström

1. varavaltuutettu Niklas Pikkarainen
2. varavaltuutettu Laweh Htoo-Say

Pohjanmaan alue
Pirjo Nuolikoski

1. varavaltuutettu Timo Saarimäki
2. varavaltuutettu Pasi Nuolikoski

Itä-Suomen alue
Atte Heikkinen

1. varavaltuutettu Ritva Burtsoff
2. varavaltuutettu Petri Kukkonen

Lounais-Suomen alue
Tanja Lindqvist

1. varavaltuutettu Timo Virtanen
2. varavaltuutettu Kirsi Lindsten

Keski-Suomen alue
Saku Turtia

1. varavaltuutettu Christian Karau
2. varavaltuutettu Jorma Tervonen

Kaakkois-Suomen alue
Timo Suomi

1. varavaltuutettu Lea Ikonen
2. varavaltuutettu Marko Harila

Pääkaupunkiseutu ja muu Uusimaa 1
Matti Paakala

1. varavaltuutettu Jan Grönroos
2. varavaltuutettu Tommi Suojanen

Pääkaupunkiseutu ja muu Uusimaa 2
Leonard Akebe

1. varavaltuutettu Mauri Huikko
2. varavaltuutettu Pirkko Sorsa

Ravintola-ala, valtakunnallinen
Soili Mattila

1. varavaltuutettu Tanja Lindqvist
2. varavaltuutettu Tommi Suojanen

Toimihenkilöiden työsuojeluvaltuutetut

Pohjois-Suomen alue
Paavo Hiitola

Pohjanmaan alue
Sanna Rauhala

Itä-Suomen alue
Marja Kokkonen

Lounais-Suomen alue
Mika Hänninen

Keski-Suomen alue
Hanna Hujanen

Kaakkois-Suomen alue
Ville Paasio

Pääkaupunkiseutu ja muu Uusimaa (KA1 tai KYP)
Jorma Leinonen

1. varavaltuutettu Jaakko Hankkila
2. varavaltuutettu Esa Toivonen

Pääkaupunkiseutu ja muu Uusimaa (KA2 ja kehitys- ja tukiyksiköt)
Jukka Lindfors

Pääkaupunkiseutu (CMS tai Direct)
Susanna Litja

Ylempien toimihenkilöiden työsuojeluvaltuutettu

Mari Raita
1. varavaltuutettu Jukka Backlund
2. varavaltuutettu Mikko Siltanen

Työsuojeluasiamiesvaalia ei järjestetty, sillä kullekin toimialalle ehdotettiin vain yhtä ehdokasta.

Työsuojeluasiamiehet

Rakennusala: Matti Paakala
Sähköala: Markku Heikkinen
Vartiointiala: Sami Hult